Q
Prečo nie je možné vyčistiť filter na 100%
ANie je to možné technologicky. Tým, že zákazníci k nám nosia už filtre zanesené a my ich vyčistíme úplne, samotné vnútro filtra je už čiastočne poškodené, pričom jeho oprava nie je možná. V podstate sa dá povedať, že vyčistíme 100% z častí filtra, ktoré sú v poriadku. Nakoľko ale ani nový filter nemusí mať v poriadku 100% vnútra a keďže nechceme zavádzať klientov deklarujeme “ len“ 98%.
Q
Je DPF filter potrebný k samotnej jazde?
AV podstate nie, dá sa samozrejme vymontovať a budete jazdiť ďalej. Samozrejme len po Slovensku, v okolitých krajinách Vám po zistení, že ste filter odstránili okamžite vezmú technický preukaz. Taktiež neprejdete cez EK. Preto je stále výhodnejšie si filter vyčistiť za zlomok ceny oproti cene nového filtra.
Q
Aké sú ceny vyčistenia DPF filtra?
ACeny si prosím pozrite v sekcii cenník. Ceny sme nastavovali tak, aby sa Vám skutočne vyčistenie a teda znovuobnovenie filtra na 98% pôvodného stavu skutočne oplatili.
Q
Ako zistím, že ste filter skutočne vyčistili na 98% ako deklarujete?
AJe to jednoduché, za prvé bude auto znovu funkčné za druhé k nemu dostanete certifikát.
Q
Od kedy bude platiť norma Euro 6, podľa ktorej musí byť automobil a DPF filter prispôsobivý?
ANorma Euro 6 platí už od Septembra 2014. Od tohto dátumu je každá automobilka povinná uvádzať nové modely, ktoré sa pohybujú v stanovených emisných limitoch. V porovnaní s predchádzajúcimi dvoma nariadeniami sa šestka zameriava najmä na oxidy dusíka. Okrem osobných áut platia aj pre ľahké úžitkové vozidlá. Tlak emisných noriem znížil množstvo pevných častíc produkovaných naftovými motormi zhruba o 100 percent.